Babsi

Jaký máte názor na knihy od Terryho Pratchetta? Čtete je taky? Jaký je váš nejoblíbenější díl Zeměplochy?

Četla jsem jich už několik a setkala jsem se s reakcemi, že čtu knihy pro děti, přestože na internetu jsou jeho knihy řazeny jako knihy pro děti i dospělé a jako nadčasová fantasy literatura a půjčit se dají jen v knihovně pro dospělé.

Doplňuji:
To jsem ráda, že někdo má podobný názor. Mě totiž vždycky připadalo, že ty knihy by malé dítě nemohlo pochopit.

Nejlepší odpověď
baghira

Jsem už dlouho dospělý, a Pratchetta mám doma kompletního. Nejoblíbenější Zeměplocha? Asi čarodějky na cestách. A neoblíbenější hrdina? Samozřejmě Smrť :) a hned po něm Havelock Vetinari.
Škoda, že Pratchett skončil :( Alzheimer je sviňa…

Další odpovědi
pokazdejinak

ha ha, Zeměplocha opravdu není čtení pro dětičky :)
nejoblíbenější kniha asi Mort, nebo Soudné sestry a bronz berou Malí bohové… a hrdina? Smrť je prostě bez konkurence ;)))) a hned po něm Zuzanka nebo Bábi Zlopočasná nebo Mrakoplaš nebo Elánius nebo … já nevím :)

Mirrorwoman

Mě je 12 let a zeměplochu přímo MILUJU!
Ani se nemohu rozhodnout jaká je má nejoblíbenější. Líbily se mi: Pravda,Stráže! Stráže!, Muži ve zbrani, Nohy z jílu, Otec Prasátek, Noční hlídka, Buch!, Pohiblivé obrázky, Barva kouzel, Čaroprávnost,Lehké fantastično a teď čtu Sekáče. Mému bratrovi se taky líbí a je mu teprve 8 let.