Avatar uživatele
emm.kate

Jaký máte názor na Italské Benátky ? Můžete mi popřípadě poradit nějaká místa, která stojí za to navštívit ?

Pokud jste bydleli v hostelu, nebo kempu, byla bych ráda za nějaký odkaz (chystám se do kempu Jolly, jestli s ním máte zkušenosti ? ) Díky .)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, suaeda před 3368 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Yavin

Určitě navštiv Náměstí sv. Marka a Ponte di Rialto... Projdi se taky po neznámých místech - třeba schované benátské uličky a náměstíčka jsou opravdu krásné...
Doplňuji:
Pokud se budeš chtít projet na gondole, tak počítej s tím, že je to dražší záležitost.

Upravil/a: Yavin

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Pěkná je i plavba místním "Vaporettem" - je to jejich vodní dopravní prostředekpo kanálu Grande - cestou vidíš krásné paláce , které lemují celý kanál - vystoupíš na nám. sv. Marka - tam je co k vidění Dóžecí palác, bazilika sv. Marka, dál pak kostel Frari, kostel sv. Jana a Pavla, pěkná je procházka na nábřeží a pak už se procházíš uličkami a kocháš se - zajdeš si na most Rialto - tam je hodně krámečků a místní trh - nevím kolik budeš mít času můžeš se vydat na blizoučký ostrůvek Murano- proslulý muránským sklem a Burano to je proslulé krajkami . Ale i samotné uličky tě uchvátí - všude samé zlatnictví a sklo a uvidíš plout gondoly v kanálech , uvidíš všude pytle s odpadky a jak je svážejí na ručních dřevěných kárách a nakládají do lodí . Hlavně buď opatrná na svou peněženku a doklady - jsou tam organizované gangy i malé děti se kolem tebe budou motat - dej si na to opravdu pozor - vlastní špatná zkušenost. A přesto jsem jela do Bennátek znovu a znovu - mají neopakovatelné kouzlo .Pěkně si to užij.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pudlík

Asi nejhezčí je se projet na té jejich loďce.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

Ahoj, Benátky jsou rozhodně krásné město, jehož klady však vytváří i mínusy. Kvůli tomu jak moc je nádherné je totiž absolutně přeplněné turisty a to občas opravdu není příjemné. My jsme je s manželkou navštívili loni a památky jsme vybírali ze seznamu na https://jacestovatel.cz/… , tak se zkus inspirovat tam. ;)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování