zvonisek

Jaký máte názor na alternativní medicínu?

Máte nějaké zkušenosti, věříte jí?

Nejlepší odpověď
annas

Léčím se pomocí alternativní medicíny již několik roků.

Moje zkušenosti jsou v odkazu. Máte-li zájem, přečtěte si je.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohou-lidstvu-nejak-slouzit-alternativni-metody-ktere-zarucene-funguji-ale-nejsou-vedecky-dokazane

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-vhodna-ocista-organismu-predevsim-pomoci-alternativni-mediciny-kdyz-clovek-nema-zadne-potize

a další podobné otázky a názory

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=alternativ­n%C3%AD%20medic%C3%AD­na

Další odpovědi
Drap

Kladný. Mnohému věřím.

Rokio

Podle mě by se všechny zdravotní problély neměli hned řešit léky, ale tuto možnost využít jako poslední možnost. Alternativní medicína je podle mě pozitivní a je rozhodně lepší než cpát do pacienta hned léky.

anonym

Pokud by to bylo na mě, tak alternativní medicína je primární medicína a jen tam kde neuspěje by se nasadila chemie. Farmaceutický průmysl by se pěkně otřásal v základeh to vám tedy povím. Osobně se snažím vždy najít něco z alternativní medicíny jako první a pokud to nezabere nebo je pak už fakt špatně tak sáhnu po receptu od doktora.

da ny

Opakovaně osobně i v rodině a přáteli vyzkoušený a tedy velmi kladný ;)

suaeda

Alternativní medicína by měla být více uznávána klasickou medicínou. Při léčbě pacienta by se měly obě vhodně doplňovat.

atlas

velice kladný

HZK

Beru ji jako primární způsob léčby. Doktora navštevuji jen když musím.

lenkasvob

Léčitelé to jsou lidé s jasnovideckými schopnostmi. Znamená to, že do vás vidí a vyčíhnou, co tajíte. Může to být dobré pro dobrodružnější lidi, kteří stále něco předstírají a na něco si hrají.

Léčitelé mohou používat vědecké nebo alternativní způsoby léčení. Alternativní jsou vesměs řazeny pod šarlatánství. To je akupunktura, homeopatie chiropraktika. Z principu je špatné léčit, až když se choroba zhorší.

Lékaři kladou naopak důraz na včasné podchycení a léčení předtím, než se dostane nemoc do neléčitelného stádia. Z metod prevence, která je nejvýhodnější a pomáhá proti všem nemocem, je zpomalování stárnutí.
http://stalem­ladi.cz/jak-zpomalit-starnuti/

Vedlejším účinkem léčby proti stárnutí je, že se po určité době léčby cítíte i jste mladší (než vaši vrstevníci), a tak si můžete více užívat spokojeného života. Např. když začnete už ve třiceti, můžete mít zdravé děti i po čtyřicítce.

anonym

Na základě poždavku tazatelky upraveno.

"Zkušenosti nemám a rozhodně bych to nezkoušela. (Mluvím o alternativní medicíně jako takové (homeopatie, léčitelství, akupunktura apod.), ne samozřejmě o bylinkách a podobných věcech, které jsou opravdu jenom přirozené.) Lidé, kteří alternativní medicínu provozují, můžou být napojeni, byť třeba nevědomě (mnoho z nich věří, že dělají správnou věc) na nečisté duchovní síly, které můžou být nebezpečné. Výsledkem je, že vás to sice může vyléčit, ale můžete potom z toho mít různé duševní/ duchovní problémy. Pro zajímavost třeba tady je o tom článek (primárně z křesťanského pohledu, ale platnost má i pro nekřesťany):
http://www.voj­techkodet.cz/

anonym

Přírodní způsoby léčby jsou často účinnější než moderní medicína, rád sleduju zajímavé tipy hlavně na http://biolekar.cz/ a podobných serverech

anonym

Ještě doplním ke své odpovědi: Tím, co jsem psala, jsem myslela alternativní medicínu jako takovou, ne takové ty opravdu přirozené, přírodní věci jako bylinky. A nechci nikoho, kdo se alternativní medicíně věnuje, jen tak nepodloženě obviňovat z podvodnictví, vím, že mnozí jsou přesvědčení, že dělají správnou věc, ale správné to není, je tam to duchovní nebezpečí.

anonym

(Svoji odpověď jsem upravila, takže proto teď tenhle diskuzní příspěvek na ni nenavazuje…)