Avatar uživatele

Jaký máte názor

na pokusy pomocí urychlovače částic? Počátky vesmíru,tmavá hmota.......Možnost,že jsme podobní malému dítěti,co si hraje se sirkami ve stohu? Bez kalkulovaného rizika není pokrok? Velmi-řekněme "poučné" jsou názory lidí k tomuto. Na Seznamu.Jaké je vlastně století?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pan kolega má sice dílem pravdu, ale pořád je to lepší, než jako u nás na dluh společně prožírat budoucnost. Budeme-li respektovat zákon o zachování hmoty a energie, nemohlo z ničeho něco vzniknout. Jen se modlím, aby se objevů získaných díky urychlovači jako první již tradičně nechopila armáda.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

poněkud drahá sranda. Ale je aspoň zajímavá. Stejně však podle mě skončí ve slepé uličce - jednoho krásného dne prostě NĚCO vzniklo z NIČEHO...


Avatar uživatele
Zlatý

Já to vidím jako drahý experiment s velkou neznámou.Ted už nevím ale tuším že snad ČT 2 odvysílala zhruba před 2 lety zajímavý hraný dokument z Britské produkce - co by se stalo v případě havárie nebo selhání tohoto zařízení.Bylo tam varování že svět by mohla pohltit uměle vytvořená černá díra.Je na odbornících zda to mohou vyloučit či nějaké procento rizika připustit.V každém případě zajímavý dokument.


Avatar uživatele
Bronzový

Já si myslím, že jestli se jim to "povede", tak bude na místě toho urychlovače jeden velkej kráter. A při horším...těžko říct...

Ale jen ať si hrajou. Stejně jim ty sirky sotva někdo sebere. Jako by na světě nebylo dost palčivějších problémů, než nějaké částice. Stejně z toho budou jenom další zbraně...


Avatar uživatele
Registrovaný

Pokusy v CERNu mě nechávají naprosto v klidu. Pro pochopení experimentů doporučuji články Dr. Vladimíra Wágnera, které Vás jistě uklidní. Černé díry (mikroskopické) vznikat nebudou. Kosmické záření s mnohem většími energiemi, než které budou mít částice v LHC, nás bombarduje každý den a černé díry nikde nepozorujeme. I kdyby černá díra vznikla (naprosto minimální pravděpodobnost), pak by téměř okamžitě unikla do vesmíru a nic by "nesežrala". Díra by měla rychlost blízkou rychlosti světla a úniková rychlost z gravitačního pole Země je řádově desítky km/s. Navíc by měla rozměr protonu.

Zdroj: www.osel.cz/


Avatar uživatele
Pokročilý

Já si tedy nemyslím, že by mohla vzniknout černá díra, která by byla schopná "sežrat" Zeměkouli. Protože tam se sráží ždy jen několik málo částic. (Však to znáte, v časopise článek jak se vědci radují, že přišli na úžasnou věc a v článku je napsáno, jak vyslali fermion proti bosonu a mají z toho radost jak malé děti).
A logicky když do sebe vpálí málo hmoty, tak vznikne nebo zanikne zase jen tomálo hmoty. Kdyby měla vzniknout obří černá díra, která by nás snědla, to by toho muselo být daleko víc, vždyť ani hmotnost našeho slunce by na její vytvoření nestačila. Člověk co se toho bojí, by se měl bát i když zadělává těsto, aby náhodou, až vykyne, nezavalilo půlku Evropy.

Zdroj: infant.blog.cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 1534
Zlatý quentos 1519
Zlatý Kepler 1518
Zlatý mosoj 1482
Zlatý led 871
Zlatý marci1 819
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.