Kelt

Jaký má význam zdůraznění věku ženy?

Tak se říká, že by se muž neměl ptát, kolik má žena roků. Ale v různých anekdotách je právě toto důvodem k zasmání. Tady tato byla v učebnici ruštiny, mně moc vtipná nepřipadá.
Potkají se dvě ženy a baví se spolu.
Jedna se ptá druhé. Kolik máš roků?
A kolik bys řekla? Napovím ti. Moje dcera chodí do mateřské školky.
A tam dělá co, ředitelku?
Děkuji za komentář, vysvětlení a pod.

Nejlepší odpověď
Kepler

Není třeba uvádět věk osoby, je to jen číslo. Moc se mi líbil nápis v hospodě:
NA DLUH ALKOHOL PODÁVÁME JEN OSOBÁM STARŠÍM OSMDESÁTI LET V DOPROVODU OBOU RODIČŮ.

Další odpovědi
anonym

Skutečně věk u ženy vnímám specificky. Když už vyjímečně, zeptám se, zda nevadí, pokud se se zeptám, zvlášť, pokud mě žena zaujme.

A jak píše Kepler, věk je jen cifra. Neurčuje charakter, chování, sympatie ani schopnosti. Někdy moc koukáme na čísla a počítáme, místo abychom se věnovali daleko důležitějším věcem.

dubraro

Je zvykem (slušností) o věku ženy nehovořit, není-li to nezbytně nutné. Pokud někdo věk ženy zbytečně zdůrazňuje, může se jednat o bezohlednost nebo urážku. Typicky v konkurenčním boji mezi ženami, což je jádro uvedeného vtipu.

paul1

Zdůraznění věku u ženy může být někdy i nebezpečné