Killer

Jaký má plat vojenský pilot ?

Zajímá mě jestli se vojenským pilotům stíhacích letounů vyplatí riskovat život.

Nejlepší odpověď
ministri

Plat mají podle tabulek, tedy podle hodnosti, zařazení a počtu odsloužených let + příplatky za pohotovost a podobně, za cvičení a mise. Konkrétně těžko říct, ale kolem 30.000,00 Kč hrubého to bude, někdy méně, někdy více. Nejvíc si voják vydělá na misi, to už jsou zajímavé částky.

Další odpovědi
sevos

Odpovídající své profesi a riziku.
Doplňuji:
Létání je jejich život.

tomy smyk

na tvou otazku ti neodpovim pac to nevim ale, mam strejdu vojaka a za pul roku v Afganistanu do tal neco pres 500 tisic snad postací.

mosoj

Létáním riskují život jako každý jiný v běžném životě. Jsem přesvědčen že automobilista ho riskuje více!
O život jde až v boji a tam je to bez rozdílu pilot nepilot !
Doplňuji:
Jinak plat mají určitě dobrý, ale do toho nikomu nic není!

krispin

řekl bych, že peníze jsou to poslední kvůli čemu svou práci dělají…

nimbus4

Circa jako obchodní zástupce firmy Coca-Cola. Žalostně málo. Víc člověk riskuje život na silnici.

Michálek1245

To nevím, ale myslím si, že budou mít poměrně dost. Jako když to vezmu z mojí pozice, tak pro mě je problém i práce ve výškách, když mám třeba na rodinném domečku čistit okapy. A jako i na to si kolikrát raději sjednám firmu. A co si budeme povídat, dostat mě do letadla, tak to je taky nadlidský úkol. Ale když je to potřeba, tak samozřejmě letím.