eddy

Jaký má dosah dvojkanálová souprava AM RC 40MHz?

Soupravu bych využil do loďky pro zavezení nástrahy a návnady při lovu ryb a to do max. vzdálenosti 200 m.
Popř. jaká AM RC souprava by byla vhodná? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Jakub

Dosah RC soupravy je dán jednak jejím výkonem a použitou modulací. Zde nejde ani tak o vysokofrekvenční výkon, jako o rušení. U této modulace lze předpokládat, že rušení bude. Nejlepší způsob je , vyzkoušet dosah na břehu se zataženou anténou.Na břehu by měl být alespoň 100 metrů. Při vytažené anténě by se měl několikanásobně zvětšit.Bohužel, nutno počítat s tím, že vyzařování antény je největší v úhlu 45°. To znamená, že nad vodou to bude menší.Nicméně tech 200 metrů to určitě zvládne. Ovšem nesmí být v nejbližším okolí mobilní operátor. Ten spolehlivě všechny amplitudové modulace zruší. Nevím, jak nad vodou, ale ve vzduchu určitě.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=kG4gCw2­TNJg