filda01

Jaký má alkohol vliv na IQ ?

Když má někdo vysoké IQ ( 120–130 ) a občas ( 1–3 do měsíce ) se napije alkoholu čož mu zabíjí mozkové buňky, jaký to má poté vliv na jeho inteligenci ? Zůstává pořád stejně chytrý, nebo pomaleji přemýšlí..?

Nejlepší odpověď
gecco

Kolik ti je?
Čím je člověk mladší, tím větší negativní vliv alkohol má – a ano, výsledkem může být i „pomalejší přemýšlení“, i postupné zblbnutí.
😉
Na druhou stranu 120–130 není ´taková katastrofa´.

Další odpovědi
alcyon

1 az trikrat do mesice ti v zadnem pripade neposkodi mozek :)
Mimochodem, to ze alkohol zabiji mozkove bunky je pouha fama z dob prohibice, naopak v primerene konzumaci ma alkohol pozitivni ucinky nejen na mozek. Podotykam primerena :)
Pokud nekdo pije 1–3krat do mesice, tak je to jeste mene nez primerene, takze bych se urcite nebal o svou inteligenci. Takovemu clovek urcite nehrozi Wernicke-Korsakoffova choroba :)
Doplňuji:
dokonce byly provedeny lekarske studie, jejichz vysledek poukazoval na fakt, ze lide, kteri piji primerene alkohol maji lepsi kognitivni funkce a dokonce i pamet, nez totalni abstinenti…

Alesh

Nějaký vliv to má. Pokud se vyloženě nevykropí do němoty, tedy nezpůsobuje si silnou intoxikaci, pak ten vliv je minimální.

Psychotic

Že alkohol zabíjí mozkové buňky je značně zavádějící, lze to i označit za mýtus. Technicky vzato je to možná pravda, ale v tak malém množství, že ani léta tvrdého pijáctví neprodukují žádný měřitelný efekt.

Dosud žádný výzkum neprokázal ŽÁDNÝ dlouhodobý efekt na IQ, a to ani u tvrdých pijanů. Totéž platí i o marihuaně, mimochodem.

To samozřejmě neznamená, že alkohol a drogy nemají negativní efekt na zdraví – mají, ale na IQ prostě ne.

Alkohol a jiné tvrdé drogy ale mají negativní efekt na IQ dítěte, pokud pije matka v těhotenství.
Doplňuji:
Uvědomuji si, že „selský rozum“ říká něco jiného a proto většina odpovědí zde bude proti. Mohu jen doporučit najít skutečné vědecké závěry a neptat se běžných lidí na webu. A to neplatí jen pro tuto otázku – spíš celkově.

KK1

Pozitivní.
Příklad:
Stádo bizonů se může pohybovat pouze tak rychle, jak běží nejpomalejší bizon. Když je stádo napadeno predátorem, jsou to ti nejslabší a nejpomalejší jedinci, kteří jsou zabiti první. Tato přírodní selekce je dobrá pro celé stádo, protože rychlost celé skupiny vzrůstá tím, jak jsou slabí jedinci zabíjeni. Zhruba na stejném principu funguje lidský mozek, může fungovat pouze tak rychle, jak jeho nejpomalejší mozková buňka. Jak víme, používání alkoholu zabíjí mozkové buňky, ale přirozeně, zabíjí ty nejslabší a nejpomalejší buňky jako první, tím pádem pravidelná konzumace piva eliminuje slabé a pomalé buňky, čímž dělá z našeho mozku rychlejší a více efektivnější orgán. A proto se Norme vždy po pár pivech cítíš chytřejší.
 🙂

anonym

Podle mého názoru laika – trochu samouka je alkohol legální zdaněná droga a je látka rozšiřující vědomí(jako každá droga) z nízkých fregvencí mozku za hranici do vyšších fregvencí celkového vědomí člověka,kdy obě tyto části vědomí jsou si protikladné a jsou rozděleny na vědomí a duševní podvědomí z toho vyplývá,že každá droga,některá míň a některá víc ti dá sice poznání,ale vyžere ti mozek,respektive mozkové buňky,které po alkoholu po určité pauze či vypětí dorůstají,ale největší komat je v tom,že člověk je jen mikro(kosmos) a svět kolem něj je makro(kosmos),takže stejný princip se odráží i v jiném měřítku,doporučuji mít přehled a nechat tomu volný průběh aneb mít k některým záležitostem života spontánní přístup,základem všeho je samozřemě vychování,třeba mám známé ze základky,co najeli na tvrdé drogy a ti jsou vypatlaní do konce jejich mrzáckého života,jelikož nemají už téměř žádný mozek,nemůže z nich logicky mluvit nic lidského – mikrokosmické­ho.p.s.Vědomí rozšiřují i sekty všeho druhu (pobožnýma kecama s cílenými stategiemi vymívání mozku),ale v každé komunitě se najdou dobří(výkonní s dobrými úmysli) a zlí(nevědomos­t,scestí) v tom případě platí heslo:DŮVĚŘUJ,ALE PROVĚŘUJ(možno i sebe,kontrolovat se).
Doplňuji:
Ale,když je někdo ještě v duševním vývinu(cca 21let),tak je smutné,když se „brzdí“ duševní vývoj kvůli zkažené společnosti všude kolem,dneska hulí trávu i děcka na základce a každý chce zapadnou,protože pravdu má většina a ti,co jsou se vším rychle hotovi jsou na odstřel jako první.

mosoj

Jak píše Aleš.
Podle nejnovější anglické lékařské studie alkohol v mírném množství ( nepíši o ožralosti, o tom může uvažovat pouze dement) mladým lidem škodí urychluje demenci, starším lidem pomáhá, demenci zpomaluje.
Jenom zde neprezentujte alkohol jako lék.

filda01

Alesh- Nikdy né do němoty, a ani tak aby jsem nevěděl co se děju- max 1,4 promile

Alesh

Taky záleží, kolik ti je. Každopádně moc bych to s tím chlastáním nepřeháněl. 😉