Marry Jane

Jaký lékař se zabývá léčbou poruchy pozornosti (roztržitostí)?

Doplňuji:
někde jsem četla, že je to praktický lékař, ale nebyla jsem si tím úplně jistá…

Odpovědi
anonym

Psycholog, případně psychiatr.

Doplňuji:
Praktický lékař – ´obvoďák´ (dětský, dorostový) udělá prvotní vyšetření a obvykle pacienta předá specialistovi.
😉

zzzzz

Pokud jde o hyperaktivní dítě, tak se tím nemusí zabývat lékař, stačí nejprve navštívit psychologa. Ten je většinou jen Mgr.
Pokud bude stav na silnou medikaci, tak vás odešle k někomu jinému.

Nuk nuk

Psycholog, ale to není lékař.

Libas

Zkusil bych se optat přímo praktického lékaře. www.detskylekar-rajhrad.cz