roxilox

Jaký koupit bezkontaktní teploměr?

Jaký je dobrý a kvalitní bezkontaktní teploměr pro běžné domácí použití. Viděl jsem cenové rozdíly od 600 do několika tisíc. Hodlám investovat jen do 1000,– poraďte který by byl vhodný díky

Máme doma malé dítě a tomu se teplota rtuťovým měří jen těžko, proto bych ráda měla bezkontaktní.

Nejlepší odpověď
anonym

Nechci tě odrazovat od nákupu, ale já bych řekl, že to je zbytečná investice. Kolikrát ročně si měříš teplotu? U nás se používá klasický skleněný rtuťový teploměr mnoho let.

I my jsme měli malé děti a mnoho dalších rodin, ale v době minulé nebyly takové vymoženosti jako dnes a přesto se teplota měřila.
P.S. Neber to jako výčitku, ber to jak to je. 🙂

Další odpovědi
Lamalam

Já bych to nekoupila. I před vynálezem bezkontaktního teploměru byla teplota měřena pomocí rtuťového několika generacím dětí.

Pokud nevíš jak se to dělá, tak stačí zlehka namáznou vazelínkou a šup tam s ním.

MarkettB

za kolik koupit bez. teploměr, aby byl přesný???

DomcaJe

Mám od značky Orava, stál nějakých něco přes šest stovek. A je fakt dobrej. Měří dobře.
https://www.by­dleni.cz/zpra­va/Necitite-se-ve-sve-kuzi-Zmerte-se

MarkettB

Jo? Tak děkuji za doporučení, zkusím se taky po něm podívat jestli ho ještě prodávají :)