Kelt

Jaký klíč použít na utažení ventilku v kole?

Nafukuji jízdní kolo, ventilky v kole nejsou klasické s úzkým hrdlem, na které se nasazuje obyčejná hadička, ale je to ventilek od auta, tedy odborně autoventilek. Musel jsem si na to koupit speciální hadičku, ale připadá mi, že ten vnitřek v tom ventilku by se mohl trochu zašroubovat hlouběji, protože nasazením hadičky jsem právě vypustil kolo. Ale nevím, jaký klíč, nebo co na to použít. No a k benzínce se mi to nechce tahat a ani se to nesmí takto nafukovat. Tak děkuji za typy.

Nejlepší odpověď
Kepler

Autoventilky by měly mít ochrannou čepičku proti vniknutí nečistot. No a na té vnější straně je ten „klíč“ k dotažení, nebo povolení. Aspoň kdysi takové byly. Jinak existuje i „šroubovák“ na ventilky: http://www.bar­tonicek.cz/srou­bovak-na-autoventilky-v-673-ferdus~z44,57,1­149.html

Další odpovědi
Hlada

Jen doplním Keplera. Do odkazu jsem dal obrázek čepičky s klíčem.
Ventilek víc nezašroubuješ, protože těsnění je plastové. Musíš tyčku zkrátit tak, aby ji nasazená hadička kolíkem stlačila a zároveň dobře těsnila. Pro hadičku s kolíkem musíš mít hustilku s ventilem. Jestli máš hustilku bez ventilu, musíš mít hadičku bez kolíku. V tom případě by bylo dobré někde sehnat starý typ ventilku s vnější pružinou, který nepotřebuje na přetlačení tak velký tlak.

Zdroj: https://www.au­tomaxhk.cz/ce­picka-ventilku-kovova-typ-1-14633.html