Lgee

Jaký jsou největší zrouti elektřiny?

Nejlepší odpověď
Drap

Průmyslové výroby spotřebuj největší procento elektrické energie.

Další odpovědi
Pepa25

Úplně největší bude asi Velký hadronový urychlovač – CERN potřebuje příkon cca 200 MW … 😉

elkon

Elektrické pece.

Dochy

Žraví!!!

Asi bys měl blíže specifikovat co Tě zajímá.
Nabíječka elektromobilu toho sežere dost 😉 Kdo má doma el. vytápění, tak se také prohne, pokud chce mít teplo. Různé drobností ve stylu laptopů mobilů apod… moc to nežere, ale v průběhu času se to po trošičkách nasčítá. Vaření (varné desky, varné konvice, mikrovlnky) – mají poměrně velký příkon, ale zpravidla vždy jen na pár minut, takže záleží na režimu – jak je používáš. Lednice – je zapnutá stále, opět záleží v jaké je kondici a jak často do ní lezeš – podle toho spíná kompresor. Pokud máš svůj dům a topíš dřevem, tak standardní výbavou bývá cirkulárka – ta mívá motor cca 3–5kW, ale také zapínáš ji jen na 1–2 dny v roce a většinu času běží bez zátěže.

marci1

V domácnosti: Staré ledničky, sušičky (hned po lednicích největší žrout), plazmové TV, pračky-dlouhé prací programy (lze prát v úsporných programech a většina prášků na praní vypere dokonale na 30°C), klasické žárovky, rychlovarné konvice, stand-by režim u veškerých el. spotřebičů (vypínat)… 🙂

zjentek

Já mám odporový podlahový vytápění takže se myslím letos při vyúčtování zapotím celkem více než doposud, to bude teplíčka!

Dost spolkne větší bojler na vodu (ten mám taky 🤦‍♂️)