Avatar uživatele
kiki :*

Jaký jídelníček platí pro lidi s cukrovkou? Děkuji za odpověd :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Od lékaře dostaneš doporučený denní příjem sacharidů v gramech. Je již na tobě aby jsi si tento příjem ohlídal ať konzumuješ jídlo jaké chceš.
Každý diabetolog ti totiž doporučí selfmonitoring glukózy.
Druhá možnost je odsledovat si dopad jídla které konzumuješ na obsah glukózy v krvi a množství jídla přizpůsobit tak aby jsi neměl dvě hodiny po jídle víc jak 9 mmol!l glukózy. Osobně to tak dělám . To je ten selfmonitoring . Jím cokoliv a mám již odsledováno na kolik mně vyleze glukóza v krvi dvě hodiny po jídle. Pokud je vyšší obsah glukózy, množství stejného jídla ke konzumaci příště uberu.

Ti co si píchají inzulín to musí sledovat stejným způsobem ale důkladněji.
Doplňuji:
Na diabetické kontrole si lékař nechá udělat tzv. glykovaný hemoglobin, jehož hodnota mu řekne, zda jsi tyto hodnoty dodržoval několik týdnů zpětně !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Jako diabetik vím, že není diabetes jako diabetes.
Mám typ II a existují různé jídelníčky, jenže všechny počítají s určitým množstvím cukrů (v jakékoliv podobě) na jediný den a toto množství se nemá překročit.
Proto nezáleží ani tak na jídelníčku, ale právě na těchto cukrech spolu s dietou. V podstatě může i diabetik jeden den ‚zhřešit‘ nevhodnou potravinou, pokud nepřekročí sumu denního prijmu. Bohužel je ale diabetes většinou kombinován s jinými neduhy a proto je to dost složité.
Na netu je jídelníčků ale dost, bližší info než já poskytne ošetřující lékař.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Na tomto webu najdeš vše podrobně o diabetu ( i příklady vhodného jídelníčku ) 🙂 : http://www.mte­.cz/diabeticka-dieta-175-g-sacharidu.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Zjednodušeně,vy­lloučit cukry a omezit tuky a jíst v menších dávkách,až 6 x denně.Dávat pozor na cukry obsažených v ovoci i zelenině.Omezit na minimum bílé pečivo,hodně tekutin – čaje minerálky vše bez cukru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jídelníček musí být vyvážený (podle potřeb organismu toho kterého člověka), musí obsahovat dostatek cukrů, tuku, bílkovin…
Ale jednak není pro všechny lidi stejně dané množství a ani skladba nemusí být stejná.
😉
Pokud máš potíže, konzultuj je se svým lékařem – a ne na netu s lidmi, kteří tě ani neviděli!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukky

Na to je hrozně složitá odpověď, můj táta má také cukrovku… Pokud máš cukrovku, poraď se s lékařem, a nebo se přihlaš do nějakého klubu diabetiků – seznámíš se s lidmi s cukrovkou, a můžete společně řešit problémy a diskutovat o nich. Pokud cukrovku nemám (tak buď ráda 🙂 ) , tak si přečti základní info na http://www.sym­ptomy.cz/nemoc/cu­krovka

Zdroj: http://www.sym­ptomy.cz/nemoc/cu­krovka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek