Zvědavý

Jaký je zásadní rozdíl mezi politikou demokratů a republikánů v USA?

A liší se nějak výrazně politické programy obou stran v dnešní době oproti minulosti, nebo jsou stále věrni svým ideálům? Děkuji.

Odpovědi
Pepa25

Hlavní rozdíly:

  • role vlády D: větší, R: menší
  • daně: D: progresivní daň z příjmu, R: co nejmenší daně
  • zdravotnictví: D: federální zdravotní programy (tj. něco jako ZP v Evropě), R: zdravotnictví je soukromá záležitost
  • armáda: D: omezení jaderného zbrojení, podpora mezinárodních dohod, R: podpora silné armády jako obrany USA

atd.

Questman

Dnes už se neliší v ničem.
Ženy i zástupci menšin v obou stranách, ideologie smyty populismem.

Oproti minulosti se liší asi jako dnešní KSČM a tehdejší KSČ – jedni svoje ideály prosazovali silou, druzí o nich už jen mluví a se slzou na podbradku vzpomínají, zatímco škemrají o koalici s pravicí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JežíšKristus

Svěřenské fondy nezrušily ani Demokrati ani Republikáni. Top 10 největších firem v USA neplatí žádné daně! Viz Panama Papers. Demokraté ani Republikáni s tímto stavem dodnes nic neudělali a ani neudělají.