annas

Jaký je význam spojení „velké(ý) kulové(ý)“? Kdy vzniklo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je to jen slovní obrat
Velký kulový (dle pravidel českého pravopisu Velké kulové), je jedním z charakteris­tických rysů socialistického zřízení. Již na druhé stranické schůzi Socialistické strany Svazu sovětských socialistických republik bylo rozhodnuto, že právě Velké kulové jest tou pravou náhražkou za zbytečné, ideologicky překonané a krajně nevyhovující předměty, vyskytující se v buržoazní prohnilé éře v oblastech městské zástavby (jako jsou kupříkladu všemožné sochy, fontány, kašny či stromy), v samotných lidských obydlích (tj. nábytek, spotřebiče a zásoby), v krajině (kopce, remízky, zvířena) a vůbec všude.

Mnozí lidé o sobě či o svých blízkých tvrdí, že umí Velký kulový. Nevěřte jim. Lžou. Tvorba Velkého kulového je práce velice sofistikovaná, složitá a vyžaduje speciální odborné vyškolení

Zdroj: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Velk%C3%BD_ku­lov%C3%BD

Další odpovědi
iceT

Zajimave spojeni,pro me to je jako jedno velke nic.