Jaký je význam má ČÍSLO POPISNÉ A ČÍSLO ORIENTAČNÍ

Jaký je význam slov: číslo popisné a číslo orientační

Nejlepší odpověď
quentos

jde o název čísel domu v jeho adrese; jsou-li v adrese konkrétního domu dvě čísla oddělená lomítkem (např. 109/16), první z nich je popisné, druhé (nepovinné) je orientační a označuje pořadí domu v dané ulici. Více viz zdroj

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Označo­vání_domů

Další odpovědi
panenka

číslo orientační je protože se dá podle něj orientovat.na jedné straně míváte čísla sudá a na druhé čísla lichá .popisné označuje číslo vašého domu

Zdroj: http://kahi.cz/blog/cis­lo-popisne-orientacni-evidencni