Tuisenim

Jaký je váš nejhorší zážitek z cestování letadlem?

Já nevím, třeba nouzové přistání?

Nejlepší odpověď
Justin1

Nejhorší bylo asi přebíhání od jednoho letadla k druhému při přestupu, když se první letadlo zpozdilo a přistálo krátce před časem odletu druhého letadla, ale jinak to bylo vždycky v pohodě.

Další odpovědi
Ametyst

Nejhorší zážitek mám z letiště Schiphol v Amsterdamu. Nebylo kam šlápnout. Byla polovina března 2020, a u každé osoby letištního personálu se vinula dlouhá fronta cestujících, čekajících na informace, jak se dostat domů. Covidové zavírání a rušení letů bylo v plném proudu. Neměli jsme letenky, protože nám už dva autobusoví dopravci smskou čerstvě zrušili jízdu do ČR. V celé letištní hale nefungovala wifi, jinak bych si objednala online letenku, a zaplatila kartou. Takhle to u pultu letecké společnosti bylo na půl dne, a těžko říct, jestli i letadlo nezruší. V tom zmatku a nervozitě všude kolem jsme našli zrušenou internetovou kavárnu, kde byl jakž takž signál. Objednali jsme letenku, proklikali se k platbě- a nechtěli platbu kartou! Museli jsme k té zatracené přepážce, a předběhnout mraky lidí ve frontách. Letenky už jsme vlastně měli.
Nakonec jsme přiletěli do Prahy, a tam nám pípla sms, že jsme na letišti Schiphol na řadě dostat se k informacím, jak letět domů. 🙂

hapiky

Několikrát se mě stalo, že malé dítě na sedadle za mnou nebo vedle mě celou cestu řvalo a škubalo vším, na co dosáhlo. To se normální letový čas „natáhne“ na dvojnásobek.

dudu

Když jsme za noční bouřky přistávali na ostrov Korfu a posádce se to podařilo až na čtvrtý pokus.
Kouzelným prožitkem je naproti tomu ranní let do jižních destinací. Pohled vlevo umožní kochat se východem Slunce, naopak vpravo je ještě hluboká noc a lze spatřit osvětlená města na Krétě nebo ostrově Santorini. Zahlédnout lze i pobřeží Afriky a ústí Nilu.

zjentek

Turbolence?

quentos

Letěl jsem zatím jen jednou, takže jsem jich moc neposbíral – ale asi strach o sestru, která si celou dobu stěžovala, že ji bolí hlava. Paradoxně jsme předpokládali, že ten problém budu mít já, a ono nic…

zjentek

Dudu máš makat jako normální člověk a nebudeš bejvals mít takový potíže.

dudu

Při čtení tvojí láskyplné rady si nemohu nevzpomenout na počátek padesátých let. Tehdy bylo u chovatelů prasat běžné, že když svině do všeho ryla a rozhazovala dřenice /ustájení/ , nožem se jí nařízl rypák a byl pokoj!

zjentek

No fuj, brrr… celý dudu, už tě poznávám. (;

Tuisenim

Tak já jeden úsměvný dám do placu…
Byla to myslím triplsedmička… hrnul jsem se na toaletu, která tou dobou byla nejbližší u kokpitu…v o­kamžiku kdy jsem už otevíral dveře na záchod, vyšla stevardka z kokpitu…To co jsem viděl jen v krátkém okamžiku přes chvilkově otevřené dveře mě utkvělo v paměti na ještě hodně dlouho…To že byli všechna okna zakryty novinami mě až tak nevyděsilo…ale to, že oba fešáci viseli v předklonu v pásech se škraboškama na tlamách a evidentně ani jeden nevěděli o světě… tak to mě dorazilo…