Tomadollar

Jaký je váš názor na kuklu „balaclavu“?

Odpovědi
marci1

Vzal bych si ji maximálně na lyže

Je doplňkem pro motorkáře, cyklisty, lyžaře, snowboardisty a další sportovce. Používají je také policisté. Bohužel ne vždy slouží k dobrým účelům.
Zaujal mě ale původ názvu.Pochází z doby jejich použití v bitvě o Balaclavu během Krymské války v roce 1854, s odkazem na město u Sevastopol na Krymu. Britští vojáci tehdy nosili pletené pokrývky hlavy, aby se zahřáli.Ručně vyrobené kukly byly odeslány Britským jednotkám, aby je chránily před mrazivým, chladným počasím. Britská vojska požádala o tuto pomoc, protože jejich vlastní zásoby (teplé oblečení, nepromokavé ubikace a jídlo) nikdy nedorazily včas. 🙂
https://wikiji­i.com/wiki/Ba­laclava_(clot­hing)

zjentek

Líbí se mi

Líbí se mi tak, že povinnost jejího nošení při určitých společenských příležitostech bych striktně zakotvil do Ústavy ČR, přestože se na tuto sbírku ve zmiňované zemi příliš nedbá (jak nám díky kovídka a ukrajiny dnes a denně dokazují zákonodárci).

Filip84

Líbí se mi

Žádný problém s ní nemám. 🙂

Darcy

Opravdu se mi nelíbí

nevadí mi ty nové modely, je to proste kukla, ale původní balaclava původních obyvatelů s těmi orámovánými ústy a oči a vzormi, mají v sobě něco úchylné a pro mně odporné.