krcek164

Jaký je „v soutěži“ větný člen: První místo v soutěži získali chlapci?

Není to domácí úkol :) Myslím si, že je to PKN, ale nejsem si jistý…

Nejlepší odpověď
annas

Uvědomte si, přívlastek nejčastěji rozvíjí podstatné jméno,.

Takže si napište podstatná jména a vytvořte větnou dvojici.

Po doplnění uvažujete správně.

Pks – první místo; Pkn – místo v soutěži.

Další odpovědi
quentos

Domácí úkoly neřešíme. Nejdřív napište svou verzi řešení, můžeme zkontrolovat. Zrovna v tomto případě se nejedná o žádnou záludnost, takže jde zjevně o otázku z lenosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

PKN je přívlastek? Na přívlastek se ptáme otázkami: Jaký? Který? Čí? …

krcek164

Ano, ptal jsem se: „jaké místo?“
Odpovídám: „v soutěži.“

quentos

Spíš bych se zeptal: KDE obsadili místo?

Pepa25

Nápověda: https://www.u­mimecesky.cz/cvi­ceni-vetne-cleny