Američanka

Jaký je úřední jazyk na Floridě?

Jaký je podle vás úřední jazyk na Floridě? podle internetu je to angličtina ale jaktože je to angličtina když na Floridě žije početná komunita původem z Kuby,Mexika,Haiti a jiných obyvatel hispánského nebo latinskoamerického původu takže to musí být španělština když sní hovoří asi 66,75 % obyvatel Miami(34,1 % Kubánci, 5,6 % Nikaraguánci,5,5 % Haiťané,3,3 % Hondurasci, 1,7 % Dominikánci[73] a 1,6 % Kolumbijci.) a jen 25,45 % angličtina(Bílí Američané) děkuji za anketu.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

angličtina

Je to dáno historickým vývojem a etnické složení obyvatel na to většinou nemá vliv. Tak např. angloameričané jsou v celé USA až na čtvrtém místě a německých američanů je téměř 2× tolik.
Angličtina je výlučným mateřským jazykem pro asi 82 % obyvatel, španělština pro 10 % obyvatel. USA nemají na federální úrovni zákonem kodifikovaný úřední jazyk, nicméně angličtina jím fakticky je a některé zákony a předpisy vyžadují v určitých oblastech její znalost (viz např. požadavky pro naturalizaci). Některé jednotlivé státy Unie úřední jazyky kodifikovány mají, a to buďto angličtinu, nebo vícero jazyků včetně angličtiny. Vícejazyčné státy jsou Havaj (angličtina a havajština), Nové Mexiko (angličtina a španělština) a Louisiana (angličtina a francouzština). (Wiki).

Další odpovědi
marci1

angličtina

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Florida

ivzez

angličtina

Jazyky se nejedí, (viz „sní“ v otázce)
a pokud někdo mluví nějakým jazykem, pak bez předložky:
hovoří jí (nikoliv hovoří s ní).

(Málokdy vidím v jazykových otázkách tolik chyb…)

aliendrone

angličtina

Jedna věc je úřední jazyk, jinou věcí je, jakou řečí mluví obyvatelstvo. To máš to samé, jako fakt, že na Floridě se používá k placení USD a ne nějaké kubánské peso. ;) :)

Mc Merkurion

Jiný jazyk

… že by čeština ??? …