Ametyst

Jaký je trest za předjíždění kolony vládních vozidel?

Inspiroval mě pohled na královská vozidla ve Skotsku, která vezou rakev s královnou z Balmoralu do Londýna, a právě projíždějí Aberdeenem.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Kolona lze předjíždět, nelze se do ní pouze zařazovat (v českém právu, §41 odst. 7 zákona č. 361/2000 Sb., viz odkaz).
Nevím, o jakou kolonu šlo, ale předjíždět pohřební kolonu je projevem buranství.

Zdroj: https://www.au­toweb.cz/beran-kolony-policejnich-a-jinych-vozidel-predjizdeni-zarazovani-se-mezi-ne/

Další odpovědi
Viktorie II.

Myslím, že trest by byl stejný i kdyby se předjížděla kolona vojenských vozidel a podobně. Výše trestu by záležela na Policii.

led

Ako kde. Bola som napríklad svedkom, keď v Edinburghu, tj.hlavné mesto Škótska, prišlo auto s policajnou ochranou a na červenú zastalo. Na zelenú prešlo križovatkou. To bol vtedajší premiér Škótska.
U nás bežne „pisár z ministerstva“ si vymáha prednosť na ceste. Vládne vozidlá s právom prednosti v jazde sú väčšinou sprevádzané policajným doprovodom so sirénami. Vtedy musíte dodržať bezpečný odstup od kolóny a nemiešať sa medzi vozidlá, ani ich obchádzať, či dokonca byť tak drzá a dovoliť si byť rýchlejšia než oni „Páni všetkého tvorstva vo Vesmíre“. Koledujete si minimálne o pokutu a zvýšenú pozornosť policajných orgánov. (a minimálne jedno pivo od obdivovateľov)

Platí to aj v prípade vojenskej kolóny, ktorá zvykne bývať sprevádzaná rýchlo sa presúvajúcimi regulovčíkmi, vtedy ste povinná riadiť sa ich pokynmi.
https://img.top­ky.sk/900px/15­58949.png