Nikkol

Jaký je rozdíl v povinnostech družby (či družičky) a svědka na svatbě?

Nejlepší odpověď
annas

Družička má jen povinnost doprovázet nevěstu – nosí košíček s okvětními lístky, kterou mohou před či po obřadu rozhazovat. Jsou jakýmsi doprovodem nevěsty. Nemusí na svatbě být.

Družba měl dříve významnou obřadní funkci, v současnosti je to již většinou jen postava k obveselování. Úloha družby se dnes přesunula na svědky.

Podle zákona je jediná povinnost svědka stvrdit svým podpisem skutečnost, že oba snoubenci do svazku manželského vstupují dobrovolně atd.

Jaké jsou další povinnosti svědka, si přečtěte v odkazu

Zdroj: http://sex-a-vztahy.porad.cz/ji­ne-sex-a-vztahy/navod/jake-povinnosti-ma-svedek-na-svatbe.html

Broukk

Dobrý den, máte tu někdo zkušenosti se svatebním salonem v Praze?

Bob2

Jak dlouho máte před svatbou? já jsem začala hledat svatební šaty až tři měsíce před svatbou a radím vám začněte tak 6 měsíců, byla jsem z toho tehdy hodně vystresovaná.

Broukk

A ve kterém salonu jste nakonec byla?

Bob2

Byla jsem ve svatebním salonu https://www.nu­ance.cz/kontak­ty/ opravdu doporučuji, krásně se tam chovají k zákazníkům.