Heřman

Jaký je rozdíl (složením) mezi toustem, sandwichem, hamburger.

Nejlepší odpověď
anonym

Toust – většinou toustový chléb – opečený, prostě topinka.
Sandwich – obložený chléb nebo houska, něco jako obložený chlebíček.
Hamburger – speciální hamburgerová houska s vloženým hambeurgerem (karbvanátkem)z mle­tého masa + přílohy – naši obdobu nemá, je to americká specialitka, která tu však rychle zdomácněla.

Další odpovědi
anonym

TOUST je nasucho opečený většinou bílý toustový chléb.Na něj si lze něco máznout nebo položit.TOPINKA-chléb opečený nejlépe na sádle.SENDVIČ jsou neopečené dva tousty s něčím uvnitř,„něco mezi dva chleby“.Rozhodně lepší pro transport než naše česká specialita-obložené chlebíčky.HAMBURGER-karbanátek v housce.

annas

Abych nemusela vysvětlovat a psát odpověď, vložila jsem odkazy.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ham­burger
http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=97958&title=to­ast&s_lang=2
http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=85588&s_lan­g=2&title=sen­dvi%E8
Doplňuji:
Upřesňuji svou odpověď.
Čerpala jsem z encyklopedie Co je co, která patří mezi nejvěrohodnější zdroje (slyšela jsem v rozhlase).
Encyklopedie uvedla původní význam překladu slova do češtiny – toast = toast, topinka.

Toasty navazují na tradice klasických českých topinek, kdy se na plátech plotny opékaly krajíce chleba a po opečení se potřely sádlem a česnekem. (To si pamatují z dětství. Teprve později se topinky začaly smažit přímo na sádle, když se „plotny“ vyměnily za jiné sporáky).
V minulosti se názvem toasty označovaly také plátky bílého chleba a pšeničné veky opečené na elektrickém opékači, na grilu nebo na pánvi. V Anglii, odkud se rozšířily toasty do ostatních zemí, se obvykle podávaly jako součást snídaně nebo večeře. Ostatní evropské země jejich úlohu pozměnily a toasty se v nich podávají obložené šunkou a sýrem v kteroukoliv denní dobu.

Také způsob jejich opékání se změnil – krajíčky chleba, veky nebo francouzského bílého chleba se zpravidla slabě potřou máslem, obloží pikantními čerstvými nebo podušenými surovinami (šunkou, salámem, rybou, zeleninou, houbami, ovocem), navrch se obloží sýrem a zapékají na grilu, v rozehřáté troubě, v mikrovlnné troubě nebo přímo v toastovači či sendvičovači. Suroviny se prohřejí a chuťově navzájem sladí. Jejich celková chuť se ovlivní roztaveným sýrem.
http://clanky­.vareni.cz/to­asty-a-sendvice/

anonym

ad annas, oba dva poslední odkazy jsou nepřesné, správně uvedl a odlišil Johny_r.
Toust opravdu není totožný s českou topinkou, jak surovinou, tak přípravou.
Sandwich je zásadně 2-vrstvý, proto není obložený chlebíček,
viz explicitní odkaz:
Doplňuji:
Ne vždy musejí být protichůdné informace z netu správné.
A především jazykový ekvivalent může být obsahově a významově značně vzdálen.
Tazatel se opět zajímal o význam a ne o zavádějící lingvistické rozbory, jež jak vidno, mohou být velice ošidné.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/San­dwich

Johny_r

Moje interpretace:

Toast

  1. nasucho opečený chléb (většinou toastový). Nezaměňovat s topinkou, která by podle mne měla být smažená na oleji.
  2. mezi dva toastové chleby zalisovaná a zapečená náplň (sýr, šunka, rajče atd. dle chuti).

Sandwich – něco mezi dvěma neopečenými chleby (v Británii, kde to vzniklo toastovými, u nás možno náš chléb nebo houska). Důležité je, že to není zapečené. Speciální varianta sandwiche jsou v podstatě naše obložené chlebíčky, ve světě unikátní. Angličani jim říkají open-top sandwiches – tedy sandwiche s otevřeným vrškem.

Hamburger – teplý karbanátek s oblohou v hamburgerové housce (obvykle sladké).

Conchus

Doporučuji Wikipedii, snaž se.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.