Jaký je rozdíl mezi veřejně prospěšnými pracemi a veřejnou službou ?

Nejlepší odpověď
Drap

Tak jak uvedla Deli. Jen skromě doplním : veřejnou službou je též někdy chápána služba, kterou pro veřejnost vykonávají dobrovolníci

Další odpovědi
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-politici-vymysleli-2-nove-pojmy-verejna-sluzba-a-verejne-prospesne-prace

Deli

Veřejná služba je třeba úklid ulic pro občany.
Veřejně prospěšné práce vykonává ten, komu jsou nařízeny, a může to opět být ten úklid ulic.
Je to vlastně často jedno a to samé, ale z různých pohledů.
Samozřejmě ale ne ve všech veřejných službách se dělají veřejně prospěšné práce.

suaeda

Doplním tuto otázku o další informaci. Podle krizového zákona při vyhlášeném krizovém stavu (např. při povodních) může být fyzické osobě uložena pracovní výpomoc, nebo povinnost po nezbytně nutnou dobu. Osvobozeny jsou osoby, kterým je do 18 let a nad nad 62 let. A dále osoby, které doloží lékařský posudek o svém zdravotním stavu.

BENYTA

Dnes není už rozdíl natolik podstatný, obě vámi zmiňované jsou placené, doplním svůj poznatek o dobrovolnictví, kdy člověk je ochoten zdarma působit např. v nemocnici či domově pro seniory…
Není zájem, prý z hlediska klientů – není jich dostatek, kteří by si chtěli povídat, poslouchat předčítanou knížku, drbat za uchem pudlíka a vozit se venku po parku, no, být v té situaci, našetřím si uspávací léky…když mě PRÝ nebude už nic zajímat…