very

Jaký je rozdíl mezi trestným činem a zločinem?

Když vyšetřovatel překvalifikuje rozsudek z trestného činu na zločin. Z paragrafu 250a odstavec 1 a 3 na paragraf 221 odstavec 1 a 3.

Nejlepší odpověď
baghira

Trestnízákon, § 14 Přečiny a zločiny

(1) Trestné činy se dělí na přečiny a zločiny.

(2) Přečiny jsou všechny nedbalostní trestné činy a ty úmyslné trestné činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby do pěti let.

(3) Zločiny jsou všechny trestné činy, které nejsou podle trestního zákona přečiny; zvlášť závažnými zločiny jsou ty úmyslné trestné činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby nejméně deset let.

V uvedeném případě vyšetřovatel patrně vyměknul, a udělal z úmyslného činu pouhou nedbalost.