Proč je vražda zločin?

Podívejte se do přírody zde je zabíjení správné a existují zde třeba kanibalové a u nich není vražda zločin, podle mě je vražda zločin díky elitě která se bojí toho že by jí mohl někdo zabít?

Nejlepší odpověď
Drap

Do dnes mi to bylo jasné, po dnešku měním názor. Myslím, že zabití některých jedinců by byla služba lidstvu.

Další odpovědi
Lukasy

Máloktere zviře zabiji jen ze zábavy, takže když bude člověk zabijet lidi aby se najedl tak pak by to bylo jine.. Jinak v některych zemi to neni zločin někte je třest smrti nebo mužou zabit zloděje a tak.

iceT

Vražda je zločinem proto,že nikdo nemá právo vzít život druhému.
Vy dáváte přírodu jako příklad,ale není to dobře.V přírodě je to tak dané a funguje tu zákon silnějšího,přežije nejsilnější-jak mezi mláďaty,tak u dospělých jedinců,kteří kvůli potravě zabíjejí nejslabší a nejpomalejší kusy.Každý predátor je v přírodě vybaven tak,aby mohl lovit a naopak kořist bývá také vybavena-pro změnu třeba maskováním,aby to lovci neměli tak snadné.
Zvířata zabíjejí jen z hladu,ne pro malichernosti jako jsou zábava,žárlivost nebo majetek. Zvířata nezabíjejí pro zábavu a svou kořist ihned usmrtí.

led

Nemýľte si vraždu so zabitím.
Kanibal . človek ´primitívny´ po zabití nepriateľa verí že zjedením časti tela nepriateľa získa jeho silu. Zabitie kvalifikované ako zabitie.
Kanibal – človek ´moderný´ nezabíja z nutnosti prežitia, ale z pocitu potreby zjesť svoju obeť, psychyatrická porucha. Zabitie kvalifikované ako vražda.
Zviera, ryba, vták zabíjajú nie zo zábavy, z pasie, ale z potreby prežitia, nasýtenia sa. Zabitie kvalifikované ako zabitie.