tuCZek

Jaký je rozdíl mezi tmely na dřevo?

myslím tím rozdíly ve vlastnostech. Např. akrylový atd

Odpovědi
budulínek

Předem uvádím, že nepodám vyčerpávající odpověď. Snad Vám odpoví odborník na tmely na dřevo.
Dle mých zkušeností existuje velké množství různých tmelů na dřevo. Od levných po velmi drahé. Rozlišují se také tmely do vnitřních prostor a venkovních. Kvalitní tmely hledejte spíše v obchodě pro truhláře než ve velké prodejně pro kutily.
Mně se nejvíce osvědčily epoxidové (dvousložkové) tmely na opravy vad na dřevě.
Naopak jsem byl nešťastný, když jsem použil práškový tmel (od jisté firmy, původem z Německa), který se rozmíchal v acetonu a po roce jsem musel celou velkou práci dělat znovu epoxidovým tmelem.
Akrylátový tmel už také nepoužívám.