Kelt

Jaký je rozdíl mezi tichým dýcháním a takovým, které je slyšet?

Dýcháme od narození až do konce života. Někdy nemůžeme popadnout dech atd. Důležitý je výdech, ten je aktivní, při nádechu se vzduch automaticky dostává do plic. Pokud nemáme problémy, například astmatici, naše dýchání není slyšet. Jenomže vedle v pokoji cvičí dcera podle nějaké nahrávky u televize, respektive u nějakého pořadu o cvičení, a strašně přitom funí, výdech je velmi silný a dlouhý. To, že mi to vadí, je jedna věc. Ale je hlasitý a tichý výdech to samé? Složení vydechovaného vzduchu, kapacitu plic a další věci to neovlivní. No a to cvičení není žádný aerobic. Nějaké protahování, trochu posilování s vlastním tělem apod. Možná že to hlasité dýchání doporučuje instruktorka. Nevím. Možná mi to někdo vysvětlí. Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Při fyzické námaze tělo potřebuje víc kyslíku (a produkuje více oxidu uhličitého). Aby se s touto potřebou vyrovnalo, zvýší frekvenci dechu na 40–60× za minutu a to už je namáhavé, takže si tím tělo „ulevuje“ jako při každé jiné námaze.

Zdroj: https://www.ncbi­.nlm.nih.gov/pmc/ar­ticles/PMC4818­249/

Další odpovědi
paul1

Tajení dechu jsme si zkoušeli jako děti při hře na indiány. Tak se mi to vybavilo celééé.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.