Dzejkob

Jaký je rozdíl mezi „Spotřebitelem“ a „Konzumentem“ ?

Stejný význam, či rozdílný?

Nejlepší odpověď
annas

konzument = spotřebitel, odběratel. Navíc ,ůže být i konzument českých knih, uměleckých výtvorů;

spotřebitel = zákazník, odběratel kupující hmotné výrobky za účelem jejich spotřeby; konzument:

SSČ . jde o synonyma,. Sloveso konzumovat má původ v latině a do češtiny je přeložené jako spotřebovávat, spotřebovat, stravovat, strávit.:
Doplňuji:
Ještě něco navíc. Základ slovesa konzumovat se objevil v názvu obchodů. Existovaly tzv. obchody – konzumy. Byla to jakási družstva, která měla zajistit pro své členy potraviny a věci denní spotřeby za výhodnější ceny. První konzum vznikl v r. 1844.

Po 2. světové válce vznikla spotřební družstva. Ta zásobovala především venkov. = Jednota, kterou starší obyvatelé nazývali konzum. Dnes jsou spotřební družstva ve svazu COOP v České republice. Zásobují hlavně venkovské obyvatelstvo spotřebním zbožím v maloobchodní síti a zajišťují pohostinství a nákup určitých plodin.