tencosepta

Jaký je rozdíl mezi slovem HOLD a HOLT?

Doplňuji:
Huxo, nepleteš si hold se žoldem?

Nejlepší odpověď
vertigo

Holt si budeš muset zjistit, jak se vzdává hold.

Další odpovědi
anonym

holD je pocta, případně prokázání pocty
holT je povzdechnutí, něco jako „inu“ nebo „co se dá dělat“

quentos

stačilo si projít starší odkazy, tatáž otázka už tu byla minimálně dvakrát

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-vyznam-slov-hold-x-holt-holt-vzdavame-hold

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pise-se-hold-nebo-holt?podobna=1

MK44

Hold je „pocta“ a vzdát hold – holdovat – znamená „vzdát poctu“.
Holt je z německého „halt“ tj. „jednoduše“. (Němci z našeho prostoru to vyslovují spíš jako holt. Podobně schwarz zní jako švorc.)

Seznam.cz

Mnozí si pletou tyto dvě slova a namísto holt vzdávají úctu.

huxa

Hold jsou také např. peníze, které dáš např. žoldákovi.
Ovšem hodně lidí tento rozdíl nezná a holt proto dávají hold místo vzdychání.

zzzzz

Huxo:-))) Drap ti říkal, ať nejíš ty muchomůrky:-)))