dust8

Jaký je rozdíl mezi rybářským kroužkem, klubem a svazem?

Nejlepší odpověď
annas

A. Nejvyšší organizací, sdružením , svazem, spolkem je Český rybářský svaz, který se dělí na 7 menších uzemních svazů, a Moravský svaz, ten je jeden, sdružuje spportovní rybáře na jižní Moravě

Český rybářský svaz je zájmové občanské sdružení,, které plní určité úkoly
a má danou strukturu. a právní subjektivitu.

  1. Základem jsou místní organizace, která mají také právní subjektivitu.
  2. MO jsou sdruženy do územních svazů, které zhruba kopírují kraje. – také mají právní subjektivitu.
  3. Hlavní spolek – Na vrcholu pomyslné pyramidy je hlavní spolek – Český rybářský svaz, z.s. Jeho úkolem je koordinace činnosti organizačních složek Svazu, komunikace se státní správou, zajišťování „celosvazových“ sportovních aktivit atd.

Podrobnosti v odkazu
https://www.ryb­svaz.cz/beta/in­dex.php/119-vseobecne/575-jak-funguje-svaz-1-organizacni-cleneni-a-volene-organy

--
B. Klub rybářů – charakteristika

"Rybářský klub České republiky působící v regionu Společné Cidliny vznikl z iniciativy sportovních rybářů jako občanské sdružení . . Hlavní myšlenkou založení klubu je sdružování fyzických a právnických osob za účelem výkonu rybářského práva, výchovy mládeže, ochrany přírody a krajiny. Od roku 2015 získal spolek statut schváleného produkčního podniku akvakultury.

Klub rybářů je organizační složkou obce, nemá právní subjektivitu, nemůže nabývat svým jménem práv."

více v odkazu
http://www.ry­barskyklubcr.cz/in­formace-rkcr

C. Rybářský kroužek
má zpravidla získat mezi rybáře mladé jedince od 8 let- . Projdou určitým školením, mohou získat rybářský lístek po složení zkoušky.

https://www.mrk­.cz/rybarske-krouzky.php

Dí se říct, že organizac je složitá, členové plní různé úkoly včetně bribád. Vložila jsekm vám odkazy, pokud máte zájem, podrobnosti se dovíte v nich.

Pro oficiální název svaz se používají se synonyma – spolek, sdružení, organizace apod.

Další odpovědi
Bobek 2

Český rybářský svaz a Rybářský klub České republiky jsou spolky, tedy názvy organizací s právní subjektivitou.

Kroužek nebo klub bývá nějaká skupinka či aktivita v rámci některé z těchto anebo i jiných organizací. Rybářské kroužky či kluby bývají často i při základních školách, střediscích volného času atd.

mosoj

Kroužek je kulatý, klub je hranatý a svaz je veliký.