broula

Jaký je rozdíl mezi pivem v lahvích a bečkách či tancích?

Jaký je rozdíl mezi čepovaným a lahvovým pivem, pokud jde o jeho složení.. Tedy: plní se lahve stejným nebo jiným pivem než bečky a tanky? Upravuje se nějak pivo v lahvích nebo je úplně stejné, jako to v bečkách?

Nejlepší odpověď
Kepler

Z beček lepší, ale jen když je pivo správně čepováno a pivovod je čistý. Jinak viz Mc M.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… všechno je stejný, díky většímu množství je ale lepší …

marci1

Lahvové pivo by mělo vydržet víc než 6 měsíců a proto se z něho odeberou látky, které by způsobily zákal: polyfenoly a bílkoviny. Jinak se do něho již nic nepřidává, žádná chemie. Pivo ale už má jinou chuť, proto většina konzumentů preferuje čepované pivo ze sudu nebo tanku. Já taky. 🙂

Drap

Rozdíl je pouze v obalu, popřípadě v uskladnění.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.