zjentek

Jaký je rozdíl mezi korporací a koncernem?

Prosím striktně, zásadní rozdíl.
(Jinak wiki mám na internetu taky i já tady na monitoru, abyste rozuměli 🤷‍♂️)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Stručně: korporace je jedna firma, koncern je skupina firem (holding).

Lze samozřejmě rozepsat z různých pohledů (ekonomická teorie, právní použité těchto termínů, územní zvyklosti (Konzern je typicky německý koncept) atd., ale nerozumím slovu „strikně“.

zjentek

No odpověděls striktně>>>https:­//slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/strik­tne, dostáváš palec, Pepo 🤷‍♂️

Pepa25

Dík, zase jsem chytřejší, zatím jsem slovo „strikně“ používal (viděl použité) jen ve významu „přísně“, „stroze“, ne „přesně“

zjentek

…Asi jsem pochybil v čárce, požadoval jsem striktně zásadní rozdíl 🤷‍♂️