Avatar uživatele
linejGooglit

Vztahuje se licence firmy i na její dceřinou společnost?

Dobrý den,
Zkusím to nejprve tady…

Mám následující dotaz. Řekněme, že moje budoucí firma, s. r. o., bude potřebovat licenci pro provoz činnosti, která je velmi nákladná (desítky mil. korun). Zajímalo by mě, zda pokud by se moje budoucí firma stala součástí velkého koncernu, který tuto licenci má, resp. její dceřinou společností, se pak licence může vztahovat i na tuto mou budoucí firmičku?

Nezabývejme se zněním licence – řešme, zda je to technicky resp. legislativně možné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1668 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Legislativně obecně možné to je. Ale záleží právě na znění té licence. Zvláště u drahých licencí půjde o smlouvu šitou na míru konkrétní situaci.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?linejGooglit Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Nejsem sice prváník, ale tohle ti tu nikdo neřekne, protože u licencí záleží především na licenčních podmínkách sjednaných při udělení licence. Musíš se informovat přímo. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím s Aliendronem, pokud neuvedete licenční
podmínky, nelze na Vaši otázku odpovědět.

Je potřeba si uvědomit, že jedna firma může prodat „X“ licencí
a každému, kdo licenci koupí, nastavit jiné podmínky.

Tzn., že by Vám na otázku mohl odpovědět jen ten koncern.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nelze se nezabývat zněním licence, protože možnost poskytnout zcela nebo zčásti oprávnění tvořící součást licence třetí osobě je možné podle českého práva pouze pokud to bylo ujednáno v licenční smlouvě (tzv. podlicence – § 2363 Obchodního zákoníku). Stejně tak je možné postoupit licenci třetí osobě zcela nebo zčásti jen se souhlasem poskytovatele (§ 2364).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek