Jaký je rozdíl mezi JIP (jednotka intenzivní péče) a ARO (anestezilogicko-resuscitační oddělení) ?

Kdy je pacient na ARU a kdy na JIP ?

Nejlepší odpověď
Petra09

Na Jip casto davaji pacienty po operacich kde potrebujou intenzivni peci a byt pod dohledem ale byvaji to lidi ve stabilizovanem stavu.A na Aru byvaji lidi v ohrozeni na zivote a v kritickych stavech kde za ne ve vetsine pripadech dychaji pristroje a kde je jim monitorovano srdce atd..

Další odpovědi
stela

Jak na Jipce,tak na Aru sou lidé v ohrožení života.Dnes už není pravidlem že po operacích se převážejí na Jipku.Většinou hned vezou na pokoj.Po autonehodě sem byla 5 měsícu na Jipce.Jipka je spíš druh Ara.Byla sem tam napojená taky na všechny možné přístroje.Taky záleží jak maj kde místo

Jenda K.

Videl bych to tak ze na aru jsou pristroje trvale monitorujici zivotni funkce pacienta, ktery je v primem ohrozeni zivota, na jip toto byt nemusi, dohled zajistuje sestra v castych intervalech. Pacient je zpravidla pri vedomi, muze komunikovat a spolupracovat s personalem. Muze si sam privolat pomoc, kdyz se mu stav zhorsuje.

IK

bude rozdíl v přístrojích, na JIPce jsou pod dohledem sester ti co nepotřebují být na přístrojích. Na JIP se dostaneš po mrtvici, po operaci…na ARU když potřebuješ monitorovat a hrozí zástava.
Moje znalost je ale jen laická