Daniel16

Jaký je rozdíl mezi hymnou Ukrajinské sovětské socialistické republiky a hymnou dnešní Ukrajiny?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete rozdíl mezi oběma hymnami, jejich vznik a původ.

Současná hymna navázala na tradici, historii.Tvoří ji první sloka a refrén písně „Ukrajina je stále naživu , slavná a svobodná.“ , slova od Paula Chubinskogo, autor hudby Michael Verbitsky.

atd.

Sovětská éra

Když se Sovětský svaz rozhodl vytvořit samostatnou hymnu pro každou zemi skladba „Ukrajina je stále naživu“ byla zamítnuta. Aby prý nezpůsobovala separatistickou náladu mezi Ukrajinci. a nezdůrazňovalal jejich význam. Nový text měl argumentovat že Ukrajina je země, která je součástí Sovětského svazu , že je rovná mezi rovnými a vedená komunistickou stranou.

http://uk.wiki­pedia.org/wiki/%D0%93%D1­%96%D0%BC%D0%BD_%D0%A3%D­0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D­0%BD%D0%B8

Další odpovědi
VeRe1983

V hudbě i textu, jsou to naprosto odlišné hymny. Podívej se na Wikipedii, doporučuji anglickou, protože tam je to celkem kvalitně rozebrané.