Mili @

Jaký je rozdíl mezi city a pocity????

Mám pocit, že mi je blbě ~ cítím, že mi je blbě…?
Ha…!

Nejlepší odpověď
quentos

„cítím, že je mi blbě“ není cit, je to opět POCIT.

Cit je buď (ne)náklonnost k druhé osobě, nebo dar vnímat jisté skutečnosti, souvislosti (jazykový cit apod.)
jinak pocit vychází z dokonavé podoby slovesa cítit (pocítit), což naznačuje, že jde o záležitost jednorázovou, aktuální, zatímco cit bývá dlouhodobější.

Další odpovědi
ten který je

Pocit – tušení
Cit – pravděpodobná jistota

Dobořík

Cit je záležitost srdce a intuice. Pocit je výsledek zpracovaného citu rozumem :)