Jaký je rozdil mezi antifou,neo nacismem,fašismem, anti-antifou a anarchii?

Odpovědi
Džuls

ANTIFA-je ľudové označenie pre antifašistickú akciu alebo iné militantné asntifašistické zoskúpenie, či hnutie.

NEONACIZMUS-politická ideológia, ktorá vznikla po 2.sv.vojne.Ne­onacisti vychádzajú z tézy o nadradenosti ,,bielej rasy" , ich hlavnými nepriateľmi sú:imigranti, komunisti,liberáli, rómovia a predovšetkýcm Židia. Židov vinia z niektorých problémov spoločnosti, upodozrievajú ich z toho, že sa snažia o ,,ovádnutie sveta".

FAŠIZMUS- vychádza z rasizmu, nacionalizmu.Na­draďuje záujmy celku nad jendotlivca, usiluje s ao vybudovanie totalitného štátu, je v opozícii voči demokracii a liberalizmu, na čele štátu má byť silný vodca, využíva násilie, propagandu, cenzúry, utláča a likviduje slabých, alebo telesne postihnutých ľudí.

ANTI-ANTIFA-bude asi opakom antify( logicky)

ANARCHIA-bezvládie, chaos, neporiadok…

Nabudúce možno stačí, keď si otvoríte wikipédiu, prípadne obyčajný internetový prehliadač 🙂