JájsemRaibek

Jaký je rozdíl mezi Adobe flash a HTML5, tedy pokud nějaký je?

Jedna online hra funguje jak na Adobe flash, tak na HTML5, avšak vidím pár rozdílů a tudíž se ptám, jestli tam opravdu nějaké rozdíly jsou a proč to funguje pokaždé jinak.

  1. Bez nastavení hra funguje v Adobe flash, ale:

po spuštění musím povolit a to pokaždé (dřív bylo v okně jestli pamatovat, nyní tam nic není, jen povolit a zakázat).
V Adobe flash se hra načte i po dobu pokud jsem v v prohlížeči v jiném panelu.

  1. Pokud v nastavení hry povolím HTML5, po spuštění se na nic neptá, ale zastaví se načítání hry jakmile jsem v jiném panelu. Pokud se vrátím zpět do panelu s hrou, načítání pokračuje.

Čas, který běží při různých úkolech se zřejmě zastaví pokud jsem v jiném panelu, při návratu do panelu se hrou tento čas zrychleně běží a zastaví se na aktuálním.
Je tedy v těchto dvou nějaký rozdíl, popř. jaký a proč tomu tak je?

Odpovědi
cochee

S bodem 2) ti neporadím, ale bod 1) je oficiálně ohlášená featura. Nevím, jestli platí pro různé prohlížeče, zcela jistě ano ve Firefoxu. Souvisí s postupným útlumem Flash playeru s konečným cílem v datu ukončení jeho oficiální podpory od Adobe. Jinak rozvoj tvé otázky moc nesouvisí s otázkou vlastní, pouze jsi vypíchl dva body, které jsou viditelné na pohled. Flash a HTML5 jsou dvě totálně rozdílné věci, které akorát dělají přibližně totéž. HTML5 je záležitost samotného browseru, který to musí podporovat. Shockwave/Flash je jakoby přídavek k prohlížeči, do značné míry samostatný program, na který se musí umět prohlížeč „pověsit“ a spolupracovat s ním tak, že mu často odevzdává řízení – a v tom je ten největší průšvih Flashe, protože „díky“ nedobrému naprogramování a vůbec toho principu samotného vzniká neuvěřitelné množství bezpečnostních děr, které je pro Adobe čím dál tím větší problém látat.