láďa1

Jaký je rozdíl hotel a hostel?

Nejlepší odpověď
Drap

Několikrát již uvedeno
www.odpovedi.cz/­.../jaky-je-rozdil-mezi-hotelem-hostelem-a-motelem

Další odpovědi
anonym

Hostel je levná turistická ubytovna, určená zejména pro studenty. Na rozdíl od hotelů zde ubytovaní sdílejí většinou příslušenství a vybavení.

Hotel je už komfort,podle přidělených hvezdiček hotelu.

Jarda Milský

Tak já vidím hlavní rozdíl v komfortu návštěvníka – hostel si zarezervuje člověk, kterému jde o to složit večer někde hlavu a hotel si zvolí náročnější klient. Sama provozuji oba dva typy ubytovacích zařízení a spoustu služeb se snažíme nabízet bez rozdílu. Například velice příjemné lůžkoviny, které kupujeme z obchodu https://www.ca­retrade.cz/ho­telovy-textil-a-frote/ a spí se na nich opravdu sladce 😉

květák75

Přesně tak, hostel je většinou spíš taková levnější ubytovna, často se sdílenými pokoji. Nicméně ne vždy je to pravda. Když jsem si například letos dělala výlet do Prahy, tak mě ubytoval tento hostel – Akat https://www.a­katpension.com/ a ty pokoje, co tam měli by se bez problému daly srovnat klidně i s nějakým dražším hotelem.