Ramses

Jaký je původ příjmení Havlín?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o příjmení, které je odvozené od křestního jména Havel. Z něho vzniklo příjmení (ten, kdo nosí jméno Havel). Jméno Havel znělo původně Galus (obyvatel Galie), Samotné jméno Galus = kohout.

Vaše příjmení Havlín je odvozené od základu Hav(e)l + přípona -ín. Touto příponou se v češtině tvořila jména ve významu místa, kde se něco nachází (včel-ín, krav-ín).

Takže pravděpodobně Vaše příjmení znamená, že v tom místě (domě)(„havlínu“) žil Havel, tedy Hav(e)l-ín.