dust8

Jaký je původ a význam slova „kunčaft“?

Odpovědi
anonym

Pravděpodobně zastaralý výraz, který byl převzat z němčiny. Už jen ta koncovka ,,čaft" naznačuje, že se jedná o německý pojem. Dnes máme pojem der Kunde. Znamená to tedy zájemce, zákazník, klient. Dále v rozšířeném výrazu obchodník, ale tam už se používá spíše handlíř (handeln).

Zdroj: https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovnik/pis­meno/K/stranka/135

zden28

Je to zkomolenina z die Kundschaft (zákaznictvo, klientela). Někdy též „kunšoft“, přeneseno z rakouské výslovnosti (pod. „ponk“ z die Bank – lavice). Složené slovo, -schaft ukazuje na množné číslo.