bolak

Jaký je průměrný rozdíl v životnosti dvojčat?

Prováděly se někdy výzkumy, kde by zkoumaly jak dlouho po sobě umírají jednovaječná dvojčata? Nebo alespoň přibližně, jestli jsou to dny, měsíce a nebo roky, když jsou vlastně geneticky totožní?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se jednoznačně odpovědět. Víc napoví rozsáhlý článek v odkazu . Objevil se nový faktor, který mění pohled na vliv genetiky. Nepíše sice přímo o smrti, ale o chorobách, ale dá se z toho vyvodit. že se to může týkat i délky života.

Anglický zdroj – Proč jednovaječná dvojčata skonči s tak rozdílnými životy?

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.theguardian.com/sci­ence/2013/jun/­02/twins-identical-genes-different-health-study&prev=/se­arch%3Fq%3DWha­t%2Bis%2Bthe%2Bdif­ference%2Bin%2Bth­e%2Blife%2Bof%2Btw­ins%253F%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DOY4%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs
–.

Jejich geny jsou přesně stejné, tak proč život není totožný sourozenců? Vědec – průkopnická studie před 21 lety potvrzuje, že zná odpověď.

V některých ohledech jsou dvojčata velmi, velmi podobná, např. ve vzhledu, . Ale v jiných způosbech sjou výrazně odličná. To je mnohem těžší vysvětlit. „Vidíme to v několika různými způsoby,“ říká Spector. „Například naše výzkumy ukázaly, že dvojčata zřídka umírají na stejné nemoci. …To není jednoduchá věc.“

Koneckonců, jednovaječná dvojčata mají stejné geny, sdílejí stejný lůno a obvykle zažít stejné dětství. „Většina dvojčat přijatých i do naší studie chodila do stejné školy a žiai spolu, jíedla stejné jídlo do prvních 18 nebo o po další roky svého života,“ říká Spector, jehož průkopnická studie slaví své 21. narozeniny příští měsíc. „Ale vskutečnosti jsou často velmi odlišné skutečnosti.“

Vysvětluje to tak, že jde o epigenetické změny, tedy mechanismus, který změnou životního prostředí změnit chování našich genů," říkáSpector..

Je to zajímavý objev a tvoří jádro nového povědomí o chování genů a jejich interakce s prostředím, ten, který může vysvětlit zarážející kořeny lidské variace.

http://www.the­guardian.com/sci­ence/2013/jun/­02/twins-identical-genes-different-health-study

Doplňuji:
Částečně upravený anglický překlad.

Další odpovědi
TheMyss

Pokud jednoho z nich nepřejede autobus měli by zemřít poměrně stejně