JájsemRaibek

Proč se říká jednovaječná dvojčata?

Když je člověk savec a není z vajíčka?

Nejlepší odpověď
quentos

Prostudujte si pohlavní život člověka. Budete se divit, i člověk je z vajíčka, jen s tím rozdílem, že je žena nikam neklade.
Od čeho myslíte, že má svůj název orgán „vaječník“?

Další odpovědi
Drap

I člověk je z vajíčka, i když je bez skořápky.

zjentek

bo sou z jedneho vajca

Luxx

za normálních okolností se z oplodněného vajíčka vyvíjí jeden plod… pokud však dojde během meiózy (nebo mitózy – teď už přesně nevím, prostě během buněčného dělení vajíčka) k rozdělení vajíčka na 2 části, tak se vyvíjejí 2 plody…
proto se tomu říká jednovaječná dvojčata…

gecco

Jen doplním kolegy – i žena umí ´zanášet´…
😉