Rokio

Jaký je opak zlozvyku? Existuje vůbec opak zlozvyku?

Může existovat zvyk, který není špatný, ale je naopak dobrý?

Odpovědi
anonym

Samozřejmě, jen neříkáme „dobrozvyk“, ale prostě dobrý zvyk. Například cvičení každé ráno je dobrý zvyk, pravidelně mýt po sobě nádobí hned po jeho použití je též dobrý zvyk, dbát na pořádek atd.
Jedním z nejdůležitějších dobrých zvyků je být k druhým slušný. Tím se může společnost hodně zdokonalit. Nezáleží na tom, jestli je nám někdo sympatický nebo jestli někoho máme/nemáme rádi, ale jak se říká: se slušností dále dojdeš. V ČR si tento zvyk musí lidi ještě pořádně osvojit, ale snad jsme na dobré cestě.

marci1

Ten dobrý je zvyk, návyk, obyčej (opak zlozvyku). Špatný je zlozvyk.

zjentek

Může to bejt dobronezvyk.