Meggie2

Jaký je nejvhodnější druh chovu slepic, aby vejce v obchodech byla nejkvalitnější?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Vůbec nezáleží druhu slepic na kvalitě vajec, rozhodující je složení krmení.

Další odpovědi
Kepler

Bio odchov – kód na vajíčku: číslice „0“, případně volný výběh: číslice „1“. Halový odchov „2“, klecový „3“. Bohužel 80% všech odchovů jsou právě ty klecové.

Midoc

Volný výběh. Slepice dříve běhaly po trávě a měly kvalitní vejce. Ty bio budou dražší. Bio slepice dostává bio stravu.
Mají bio slepice i volný výběh?

zjentek

Nejvhodnější chov bude bezpochyby ten nejpřirozenější. Narvat slepice do klecí a čekat, až z nich vypadne vajíčko je prakticky trestuhodné. mělo by se trestat.

Hufnágl, seš hrubě naivní, pokud si myslíš, že strava je vše. Dokonce ani mezi lidmi neplatí, že pokud jsou správně krmeni, jsou také zdravě vychováni. Zažívá- li tvor teror, může být krmen správně a zdravě a přesto bude mrzák. A jeho děti (vajíčka) pravděšpodobně také, jako i všechno ostatní, co z takového tvora „vypadne“. Raději se vejcím z klecových chovů vyhni, protože odpověď (způsob chépání) nasvědčuje, že už začínají mít energetický vliv na mozek a po delším čase jejich konzumace může takovému jedinci přijít naprosto běžné i docela zrůdné zvěrstvo… ani si ho prakticky nevšimne.

Hufnágl

Zjentek
Přečti si otázku ještě jednou a potom mudruj. Díky

zjentek

Přesně to jsem udělal, než jsem se do tebe opřel, čili nemáš zač.