DaiWoman

Jaký je nejlepší sport na zhubnutí?

Nejlepší odpověď
terry

Běhání

Při plaváná se vydává množství energie na „ohřátí“ těla.
Při posilování se posilují, zpevňují svaly, ale nelikvidují se tukové buňky.
Dieta – je pro nemocné, dieta není na hubnutí. Co se týče jídla je potřeba jíst správné dávky ve správném složení, pestrou a vyváženou stravu min.5* denně.
Proto je na hubnutí nejvhodnější uopravit stravu, nevím, proč se ptáš, jaký sport a napíšeš (dieta).
Sportem lze redukci výrazně urychlit.
A to tak, že je potřeba dosáhnout správné tepové frekvence, ta je po cca 20 min a při té pak vydržet co nejdéle. V aerobním tmpu se pak redukují tukové buňky.
Tepová frekvence se odvíjí od věku.
Nelze tady v jedné či 2 odpovědích správně odpovědět, protože redukci ovlivňuje mnoho faktorů.
Nevíme, jak sestravujreš, jakou přes den fyz.zátěž, jestli a jak sportuješ, kolik ti je let atd atd

Další odpovědi
slad08

Posilování s činkami

Tento sport mohu doporučit z vlastní zkušenosti. Po pár týdnech se hned dostaví účinky

Michal Kole

Plavání

Hlavně SVIŽNĚ, alespoň 3× týdně a alespoň takových 50 bazénů a SPRÁVNĚ stylově (kraul/znak).

Při prsou je tendence se „ulejvat“, tím, že se plave s hlavou nad vodou co škodí krční páteři.

Klarisa

Plavání

Sea

Plavání

jendahun

Běhání

Dlouhodobé aerobní cvičení.Z hlediska spalování je nejlepší běh,z hlediska zdraví je to plavání.Běh je nejvíce účinný,ale nezdravý,zatěžuje klouby,šlachy.Při plavání se sice bourá tuk,ale zároveň se přeorganizuje(tělo si vytváří izolaci proti chladu vody),ale je asi nezdravější.Po­silování by muselo být s malými váhami a do nekonečna opakování.Na váze tady neubudeš,ale tuk se přeorganizuje na energii a svaly.Zapomněla jsi na kolo,rotoped a švihadlo.To jsou taky dobré prostředky.

Patrik76

Běhání

Heřman

Plavání