sardinie

Jaký je nejlepší film o legendě o králi Artušovi?

Odpovědi
gecco

Záleží na hledisku a hodnotiteli – pro mne Excalibur ( http://www.csfd­.cz/film/859-excalibur/ ) – a to o několik ´délek´ před jinými.

Kelt

Těžko hodnotit, viděl jsem Excalibur , Merlin, Mlhy Avalonu a pod. Každý film má něco do sebe a přitom, jak je u takového filmu patrné, žádný neodpovídá skutečnosti, protože dané postavy nikdy nežily. Excalibur jsem viděl v době svého vzniku snad
5×- Film se mi velmi líbil a mám ho na DVD. Nádherná krajina, hudba Richarda Wagnera a závěrečná scéna, kdy Percifal háže meč do jezera a panna z jezera ho zachytí mne vždy dožene k slzám.

dejavu

Excalibur

setapouch

Jeste z trochu jineho konce – Posledni legie. Mne se libil nejvic, protoze do temer posledni minuty nevis, o co jde. Pak najednou tyvole, to je preci… Nebudu vyzrazovat pointu :)

lota

Za mě Mlhy Avalonu, i když je tam Artuš trošku v pozadí…

gecco

Setapouch → jo, ten je taky dobrej…
😉
Ale Excalibur je jen jeden…