FlAsh_7

Jaký je nejcivilizovanější národ v Evropě?

Odpovědi
marci1

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, který národ je nejcivilizovanější v Evropě, protože toto hodnocení může být subjektivní a závisí na různých kritériích. Každý národ má svou jedinečnou historii, kulturu, tradice a hodnoty.
Některé faktory, které mohou ovlivnit vnímání civilizovanosti, zahrnují:

  • Historie a kulturní dědictví: Národy s bohatou historií, uměním, literaturou a vědeckými příspěvky jsou často považovány za civilizované.
  • Vzdělání a vědecký pokrok: Země s vysokou úrovní vzdělání, výzkumu a technologického rozvoje jsou často vnímány jako civilizované.
  • Sociální stabilita a lidská práva: Respektování lidských práv, rovnost před zákonem a sociální stabilita jsou důležité faktory.
  • Ekonomický rozvoj: Země s vysokým HDP na obyvatele a dobře fungujícími institucemi jsou často považovány za civilizované.
  • Životní úroveň a kvalita života: Dostupnost zdravotní péče, infrastruktura, bezpečnost a životní úroveň jsou také důležité.

🙂

Filip84

Otázka je nesmyslná, protože kriteriony civilisovanosti nejsou objektivní, materiální, pravdou, leč pravdou konsensuální. Já považuju za nejcivilisovanější národ na světě Křováky, například.

Silně pochybuju, že se se mnou většina shodne. Já to po ni ani nechci.

Pisatel

„Civilizovanost – chování jednotlivce nebo společnosti, resp. hodnocení chování většinou, připisující c. dobré mravy, sebeovládání, schopnost dohody apod. V souvislosti s jednotlivcem pojem c. používal J. M. Voltaire, v souvislosti s hist. vývojem N. Elias. Termín je volně odvozen od pojetí civilizace jako nejvyššího stadia spol. vývoje, lišícího se od divošství a barbarství i vzory chování.“

Zdroj: https://encyklo­pedie.soc.cas­.cz/w/Civilizo­vanost

Myslím si, že nejcivilizovanější národ by měl být podle této definice spojený s většími osobními svobodami občanů, rovnoprávností, vzdělaností, vyšší životní úrovní, politickou kulturou a nízkou kriminalitou. Proto se domnívám, že zde bude velký překryv s tzv. Human Development Index, který vychází z délky života a zdraví, vzdělaností populace a životní úrovní. Z tohoto pohledu jsou nejcivilizovanějším národem v Evropě Švýcaři a za nimi severské země (Norsko, Island, Dánsko, Švédsko) atd.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Human_Deve­lopment_Index

df

Jak to myslíš, nejcivilizovanější? Popiš, prosím, stupně civilizovanosti.

Savier

Nesmyslná otázka. Sorry.

Rokio

Česko to určitě není, protože se zde stále provádí nehumání chirurgická kastrace u lidí. Je to v podstatě mrzačení lidských pohlavních orgánů.