AnnaH

Jaký je mechanizmus účinku Voltaren termoplaster (chemicko – fyzikálně) ?

Doplňuji:
mě jde o to, jak vznikne ta tepelná energie…že hřeje vím…:-)

Nejlepší odpověď
mosoj

Jde o chemickou exotermní ( teplo uvolňující ) reakci.

Přesné složení jaksi výrobce není ochotný zveřejnit. Takže informativně je to

Složení náplasti Voltaren Thermoplaster:
železný prášek, aktivní uhlí, voda, akrylový polymer sodné soli.
¨
Tyto látky, hlavně ten polymer sodné soli ( jaké ) při styku se vzduchem způsobí mírně probíhající exotermní reakci, která uvolňuje teplo. Při té reakci vzniká nějaká nová chemická látka která obsahuje mimo jiné sodík. Podrobněji z daných údajů nelze, nebo alespoň já neumím.
Železný prášek s aktivním uhlí bude zřejmě
retardér ( zpomalovač) reakce. Aktivní uhlí také může fungovat jako absorbér nově vznikajících látek.

Další odpovědi
Ajadom

Tato hřejivá náplast využívá principu tepelné terapie.Uvolňuje příjemné teplo až po dobu 10 hodin. Teplo vyvolává prokrvení bolavého místa s hlubokou svalovou relaxací a tím uvolní ztuhlé a bolestivé svaly.

Pájo

Doplním mosoj .. náplast bude aktivována hlavně potem, bolavé (zanícené) místo má vyšší teplotu a více se potí. Vlhkost pak startuje chemickou reakci, princip je možná velice jednoduchý… Samozřejmě, je kvůli patentové ochraně přísně tajen.